További információ

Műanyag belépőkártyák, klubtagsági kártyák, vásárlói kártyák nyomtatásához szükséges Entrust (korábban Datacard) és Zebra kártyanyomtató. Egy és kétoldalas színes fotó minőségű, vagy egyszínű kártyák nyomtatására alkalmasak, egyes modellekkel kódolhatunk smart-kártyát vagy mágneskártyát is.

Egyoldalas és duplex kártyanyomtató – mit jelent, melyiket válasszam?

Az egyoldalas kártyanyomtatóval is lehetséges két oldalon nyomtatni a kártyát, azonban ehhez manuálisan, kézzel kell megfordítani és visszahelyezni a kártyát a nyomtatóba. Kétoldalas kártyanyomtatónak azokat a készülékeket nevezzük, ahol egy duplex egység a kártyanyomtató belsejében elvégzi a kártya megfordítását. Nagyobb mennyiségű kártya nyomtatásánál ez vitathatatlanul növeli a hatékonyságot, tehát válasszunk duplex kártyanyomtatót. Napi pár vásárlói kártya nyomtatásához elegendő az egyoldalas kártyanyomtató is.

Mit jelent az edge-to-edge kártyanyomtatás?

Az edge-to-edge (széltől szélig) kártyanyomtatás elnevezés valójában kissé megtévesztő. Ezek a kártyanyomtatók nem képesek lefedni a kártya egész felületét, körben a nyomat körül egy alig észrevehető nyomatlan sáv marad (például hajszálvékony fehér sáv). Ez a transzfer nyomtatás (direct-to-card) miatt van így, a festékszalag paneljának mérete pontosan megegyezik a kártya méretével.

A legtöbb kártyanyomtató ezzel a technológiával nyomtat. A fehér hajszálvékony sávot úgy tudjuk elkerülni, hogy eleve nem tervezünk olyan kártyát, amelyen erős háttérszín van, amely esetén kontrasztosan jelentkezik a sáv.

Valódi teljesen nyomott kártyafelületet a re-transzfer kártyanyomtatóval tudunk nyomtatni, ahol a nyomtatás nem közvetlenül a kártya felületére történik. A re-transzfer kártyanyomtatók emellett sokkal élénkebb színeket tudnak nyomtatni, azonban magasabb árkategóriát képviselnek. Az Entrust (Datacard) és a Zebra kínálatában mindkét technológiát használó kártyanyomtató megtalálható.